Dale Earnhardt Neto Vrijednost

Anonim

Dale Earnhardt, s. Net vrijedi: Dale Earnhardt, Sr. bio je vozač utrka i vlasnik tima koji ima neto vrijednost od 70 milijuna dolara. Dale Earnhardt, s. Rođen je u Kannapolisu u Sjevernoj Karolini i počela se natjecati kada je bio tinejdžer. Njegov otac bio je uspješan kratkovalni vozač, ali nije želio da se njegovi sinovi natječu. Dale Earnhardt, Sr. prevladao je, međutim, i na kraju je napustio školu da se usredotoči na utrke. Započeo je svoju profesionalnu utrku karijere 1975. godine, utrkujući u Svjetskom kupu Winston Cup. Za sljedećih dvadeset godina, on će dominirati NASCAR-om, osvajajući utrku nakon utrke i postati jedan od najpopularnijih natjecatelja na krugu. Bio je prvak Champion serije Winston Cup sedam puta, a IROC prvak četiri puta, među mnogim drugim pobjedama. Bio je 1979 Rookie of the Year serije Winston Cup i bio je posthumno uključen u Motorsports Hall of Fame, Međunarodni dvorana slavnih motora i NASCAR Hall of Fame. On je preminuo zbog basilarne frakture lubanje koja se dogodila u padu tijekom posljednjeg krila Daytona 500 2001. godine. Njegov sin, Dale Earnhardt, Jr. je jedan od najuspješnijih NASCAR vozača svih vremena. Dale Jr, svake godine zarađuje više od 20 milijuna dolara i ima neto vrijednost od 300 milijuna dolara.